top of page

MUDr. Jana Budařová

Vystudovala jsem všeobecné lékařství na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a následně jsem 4 roky pracovala jako sekundární lékařka na psychiatriích v Brně. Systém západní medicíny jsem opustila dobrovolně na konci roku 2009. Hned v lednu 2010 jsem se zúčastnila odborného semináře neziskové organizace Konopí je lék, kde Dušan Dvořák (adiktolog, speciální pedagog a konopný aktivista, který je v současné době kvůli pěstování konopí ve vězení) přednesl přednášku docenta Lumíra Ondřeje Hanuše (nadherný člověk, který zkoumal konopí v Olomouci už v padesátých letech a potom pokračoval v Israeli). Se svojí tehdejší teorií a praxí jsem okamžitě pochopila jednoduchý princip, že konopí je jedním z nejlepších možných léčivých prostředků na mnoho lidských neduhů a že jako lékařka mám nejen možnost, ale také povinnost znát a šířit nesmírný potenciál této rostliny. Protože v případě konopí platí základní etický lékařský předpoklad, tedy "Primum non Nocere". Není toxické (pokud tedy není pěstováno na toxické půdě) a pokud je mi známo, tak na světě není zaznamenán jediný případ úmrtí přímou zásluhou konopí.

Zaregistrovala jsem si proto doménu "Konopná doktorka" a začala doprovázet každého, kdo si přál  využít konopnou medicínu pro svoje zdraví. Často jsem se setkala s lidmi, kterým už západní medicína neměla co nabídnout a konopí pro ně znamenalo naději a přínos. Naučila jsem se základní principy správného dávkování, zpracování i pěstování a svoje poznatky jsem šířila formou přednášek. Napsala jsem také osvětovou sérii článků do časopisu Nová Regena a postupně ji publikovala na svých stránkách.  

Ve své praxi jsem se u většiny uživatelů setkávala s chválou až blahořečením této přírodní medicíny. Někteří lidé nezaznamenali výraznější změnu a existuje také menšinové procento lidí, kteří při užívání konopí zažijí natolik negativní efekt, že už konopí dále nevyužívají. Nutno ale podotknout, že důvodem je často nevědomé předávkování.

V roce 2021 jsem se po 4 letech na mateřské dovolené vrátila do praxe. Pokračuji v osvětové činnosti, opět jsem napsala sérii článků pro laickou veřejnost, a na několika zcela praktických seminářích jsem desítky lidí naučila správné konopné pryxi. Z mého odborného hlediska je to vcelku jednoduché učení, které pomáhá dobré integraci mocného léčivého prostředku mezi prostý lid.
 

Moje původní webové stránky najdete zde:

www.konopnadoktorka.webnode.cz

Moje osobní stránky zde:

www.janabudarova.cz

bottom of page