top of page


MUDr. Jana Budařová

Vystudovala jsem všeobecné lékařství na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a následně jsem 4 roky pracovala jako sekundární lékařka na psychiatriích v Brně.

Systém západní medicíny jsem opustila dobrovolně na konci roku 2009. Hned v lednu 2010 jsem se zúčastnila odborného semináře neziskové organizace Konopí je lék, kde Dušan Dvořák (adiktolog, speciální pedagog a konopný aktivista, který je v současné době kvůli pěstování konopí ve vězení) přednesl přednášku docenta Lumíra Ondřeje Hanuše (nadherný člověk původem z Hané, který v Israeli objevil endokanabinoid Anandamid). Se svojí tehdejší teorií a praxí jsem okamžitě pochopila jednoduchý princip, že konopí je jedním z nejlepších možných léčivých prostředků na mnoho lidských neduhů a že jako lékařka mám nejen možnost, ale také povinnost znát a šířit nesmírný potenciál této rostliny. Protože v případě konopí platí základní etický lékařský předpoklad, tedy "Primum non Nocere", není toxické (pokud tedy není pěstováno na toxické půdě) a na světě není zaznamenán jediný případ úmrtí přímou zásluhou konopí.

Zaregistrovala jsem si proto doménu "Konopná doktorka" a začala jsem doprovázet každého, kdo si přál  využít konopnou medicínu pro svoje zdraví. Často jsem se setkala s lidmi, kterým už západní medicína neměla co nabídnout a konopí pro ně znamenalo naději a přínos. Naučila jsem se základní principy správného dávkování, zpracování i pěstování a svoje poznatky jsem šířila formou přednášek, napsala jsem také osvětovou sérii článků do časopisu Nová Regena a postupně ji publikovala na svých stránkách.  

Ve své praxi jsem se u většiny uživatelů setkávala s chválou až blahořečením této přírodní medicíny. Někteří lidé nezaznamenali výraznější změnu a konopí už dále nevyužívali, a našlo se pár jedinců, kteří zaznamenali nepříjemný efekt, nutno ale podotknout, že důvodem bylo povětšinou nevědomé předávkování.

Tento rok se po 4 letech na mateřské dovolené vracím do praxe. Chci pokračovat hlavně v osvětové činnosti, opět jsem začala psát sérii článků pro laickou veřejnost, a ráda bych natočila sérii videí, protože věřím, že veřejné mínění je hlavní hybnou silou v naší situaci.

Moje původní webové stránky s důležitými informacemi zde:

www.konopnadoktorka.webnode.cz

Tyto stránky jsou pouze dočasné, profesionální web je v procesu tvoření.
bottom of page